3 סיבות מעולות לגדל בעל חיים

לא סתם טוענים שהכלבים הם החברים הטובים ביותר שלנו, ובלא מעט בתים בישראל גדלים היום כלבים, חתולים, ציפורים והמון חיות מופלאות. הן הופכות לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, ואין ספק שיש גם המון יתרונות לשילובן בחיי היומיום. אם חיפשתם סיבה טובה להכניס הביתה בעל חיים כזה או אחר, יש מספיק סיבות נהדרות לעשות את זה – והנה כמה מהבולטות שבהן.

 

1 – התפתחות רגשית אצל ילדים

הנקודה הזו הוכחה היטב במספר מחקרים שמצאו כי ילדים שגדלים עם בעלי חיים הם יצורים חברתיים יותר. הם מגלים יותר אחריות, מרגישים שיש להם יכולת להתמודד עם מצבים שונים, ובנוסף הם יוצרים קשרים בצורה חיובית וטובה יותר. באופן טבעי כדאי לוודא שבעל החיים והילד מסתדרים היטב, ורצוי לתת להם את הזמן ליצור את החיבור הנכון. בשלב הזה מומלץ להכניס לתמונה גם גורם מקצועי במידת הצורך. למשל, עם לה-דוג אילוף כלבים מקצועי יוכל הכלב החדש להשתלב טוב יותר בבית ולהסתגל לכללים שלכם.

 

2 – הכושר הגופני שלכם (ושל הילדים)

הכלל הזה נכון בעיקר במשפחות שבהן גדל כלב, שכן הטיפול בכלב מחייב גם מספר טיולים במהלך היממה. כך, בין אם אתם מטיילים לגמרי לבד או חולקים את המשימה עם הילדים ועם בני משפחה אחרים, אין ספק שהכושר של כולם משתפר לבלי היכר. חוץ מזה, ואולי חשוב יותר מכך, כשהילדים מבלים יותר עם חיית המחמד שלהם מחוץ לכותלי הבית, הם מתרחקים מהמסכים. זו מטרה חשובה כשלעצמה, לא?

 

3 – הבריאות הכללית טובה יותר

המחקרים מצאו עוד נתון מעניין, לפיו ילדים שגדלים עם בעלי חיים נוטים לחלות הרבה פחות בהשוואה לילדים שלא חולקים את קורת הגג שלהם עם חיה כזו או אחרת. המערכת החיסונים של ילדים אלה טובה יותר, והם גם מתמודדים טוב יותר עם מצבים שונים, לרבות מצבי טראומה ומתח. בקיצור, אם הכושר הפיזי והחוזק המנטלי עדיין לא שכנעו אתכם, אולי הבריאות הכללית תעשה את העבודה.

 

כמובן שאלה רק חלק מהסיבות שבגללן חיית מחמד היא תוספת מבורכת למשפחה, וזה באמת לא משנה האם תבחרו לגדל כלב, חתול, צב או תוכי. האנרגיות שנכנסות אל הבית, החיבור הטבעי לבעל החיים, האהבה נטולת התנאים והשמחה שממלאת את הלב ואת החלל כולו, כל אלה מצדיקים את הטיול הבא שלכם לאחת העמותות שמאפשרות לאמץ חיית מחמד שתהפוך לחלק משמעותי מאוד מהבית.