נקודת מבט של מטופל: קשה להיות מבוגר שמרטיב במיטה

אני בן 40, והרטבתי במיטה כל חיי. זה דבר קשה עבור כל אחד להרטיב במיטה כמבוגר. אתה מרגיש בושה, מבוכה. אפילו לכלוך. ולבחור כמוני זו גם השפלה. אתה מרגיש שזה משהו שאתה אמור להיות מסוגל לשלוט בו, אבל זה קורה כמעט ללא ידיעתך – באמצע הלילה, כשאתה ישן. אתה מתעורר לפתע כי אתה רטוב.

 

כשהייתי צעיר יותר, ההורים שלי הניחו שזה יפסיק לבד. הם חשבו שבסופו של דבר אתגבר על זה; שאני פשוט באמת ישן עמוק. ברגע שהתבגרתי וזה עדיין קרה, הם התחילו לקחת אותי לרופאים כדי לנסות לאתר את הבעיה. למרות בדיקות רבות, הרופאים מעולם לא יכלו למצוא דבר וההרטבה המשיכה.

 

ההורים שלי תמכו מאוד. הם העירו אותי בלילה שאלך לשירותים כדי לראות אם זה יעזור. זה עזר במידה מסוימת, אבל משום מה התקשיתי לקום לבד. הייתי מתעורר רטוב, בלי שזכרתי אפילו ללכת.

 

עכשיו כשאני בשנות ה-40 לחיי, אני לא מרטיב במיטה באותה תדירות. אני יכול במשך חודשים להיות יבש ואז פתאום יש לי 3-4 אירועים של הרטבת לילה בשבוע אחד. תודה לאל על אשתי, שאף פעם לא גורמת לי להרגיש רע או להתבייש. אני לא יכול לדמיין מה הייתי עושה אם היא לא הייתה כל כך תומכת ומבינה.

 

קשה לדעת מה הבעיה. אני בריא – אין זכר לסוכרת או מצבים רפואיים אחרים שבדרך כלל גורמים לבעיות מהסוג הזה, למרות שהרופא שלי חושב שאולי אני חוזר להרטיב בתקופות של לחץ בחיי. זו בהחלט אפשרות. לעת עתה, אני מנסה להפחית את הלחץ בחיי, להישאר בריא ולא לדאוג יותר מדי מכך, מכיוון שדאגה עשויה רק ​​להחמיר את הנושא (מה בא קודם, התרנגולת או הביצה, כמו שאומרים).

 

אני מקווה שבשלב מסוים הבעיה תיעלם, אבל אם לא, לפחות יש היום מוצרים נהדרים שיכולים לעזור להגן עליי (ועל המיטה ואשתי) מפני דליפות אם הן מתרחשות. אני לא אוהב ללבוש מוצרי ספיגה כל לילה (הם יקרים), אבל אני כן ישן עם מגן מזרן תחתיי לכל מקרה. ואם יש לי תאונה, אני בדרך כלל לובש מוצר ספיגה למשך שארית השבוע בלילות, מכיוון שאירועים אלה נוטים להתרחש מספר לילות ברציפות במקרה שלי.

 

זה מתסכל, אבל לפחות זה תהליך שאוכל לחיות איתו לעת עתה. שיחות עם אנשים אחרים ברשתות החברתיות, ושיחות עם אשתי והרופא עזרו לי מאוד. הן הראו לי שאני לא לבד. אחרים חיים גם עם הרטבת לילה של מבוגרים, וזה לא דבר שצריך להתבייש בו. זה רק עוד מצב רפואי, אתם יודעים.

 

אני ממליץ בחום על קבוצות ברשתות החברתיות אם אתם חיים עם הרטבה. יש שם הרבה אנשים נהדרים שיודעים איך זה מרגיש, וזה מקום נהדר לפרוק בו את מה שמרגישים, או להציע או לקבל תמיכה ומילים טובות. זה היה חבל הצלה עבורי.