מדוע סקס כל כך טוב לקשר שלכם

מחקר שניתח דיווחים ממדגם גדול יותר ומגוון מעט יותר (הורים עובדים), הראה כי אנשים דירגו את רגשותיהם החיוביים גבוה יותר כשציינו שהם קיימו יחסי מין ב-24 השעות הקודמות. ההשפעה של יחסי מין על מדד האושר שלהם נבעה, במידה רבה, מגידול בחיבה הקשורה לפעילות מינית קודמת. במחקר שהתבסס על שימוש בסמארטפונים, ששאל רק על פעילות מינית ורגעי חיבה, המשתתפים ענו על שאלות כמו האם הם קיימו יחסי מין מאז הדיווח האחרון, והאם הם חוו "רגע של אהבה וחיבה" עם בן / בת הזוג שלהם.

 

במחקר הרביעי הזה החוקרים עקבו אחר מהלך היומי של יחסי מין וחיבה. זה איפשר להם ללמוד את ההשפעות של יחסי מין ביום הראשון בחיבה, ביום השני, ולאורך כל תקופת המחקר. התוצאות אישרו את השערת החוקרים כי לאורך ימי המחקר, סקס מנבא חיבה, וחיבה, בתורה, מנבאת סקס. המחקר לא יכול להוכיח סיבתיות מכיוון שהמשתתפים לא הוקצו לקבוצות ניסוי של מין / ללא מין או עם חיבה / ללא חיבה. אך בהתחשב בכך שמחקר כזה יהיה בלתי אפשרי כמעט לביצוע וככל הנראה יניב תוצאות מלאכותיות, האסטרטגיה האנליטית שבה השתמשו החוקרים מספקת ראיות חזקות ככל האפשר לקשר חיבה-מין.

 

כפי שהמחברים סיכמו, "נראה שסקס לא רק מועיל בגלל השפעותיו הגופניות, אלא משום שהוא מקדם קשר חזק וחיובי יותר בין בני הזוג."

 

עם הזמן, חוויות כאלה נבנות לחיזוק הקשרים בין השותפים בזוגיות, כלומר גם שביעות הרצון שלהם מהזוגיות לטווח הארוך מתחזקת. כאשר אדם אחד שואב יתרונות רגשיים ממין, הסיפוק שלו מהזוגיות ממשיך גם לאורך זמן.

 

אם חיבה חשובה כל כך לשביעות רצון אישית ושביעות ממערכת יחסים, שאלה מסקרנת שהעלה מחקר זה היא האם היא יכולה להחליף פעילות מינית כאשר זוגות מורידים את תדירות הסקס בגלל גורמים חיצוניים. אנשים עשויים לצמצם את הפעילות המינית שלהם ככל שהם מתבגרים בגלל שינויים גופניים, וזוגות שילדו לאחרונה עשויים לקיים יחסי מין בתדירות נמוכה יותר. אך כל עוד זוגות כאלה שומרים על חיבתם זה לזה, הם יכולים לקזז את ההשפעות השליליות שעלולות להיות מפעילות מינית מופחתת. לעומת זאת, עבור זוגות שחשים שהם מתרחקים ולכן הם מקיימים יחסי מין בתדירות נמוכה יותר, אם הם עובדים על חיבתם הפיזית זה כלפי זה, מערכת היחסים המינית שלהם עשויה להתבסס גם כן.

 

לסיכום, הגשמה במערכות יחסים תלויה בגורמים רבים, שהאופי הפיזי של האינטראקציה הוא רק אחד מהם. מחקר זה מראה כי הבסיס הפיזי לאינטראקציות של בני זוג זה עם זה אכן ממלא תפקיד חזק ועוצמתי להפליא.

 

מאמר זה נכתב על ידי באניבו חנות סקס.